استروئید و جلوگیری از ریزش مو!

استروئید و جلوگیری از ریزش مو!

همیشه اینگونه تصور میشود که داشتن سر پر از موهای سالم و داشتن بدن عضلانی و کات شده با هم در تناقص هستند. اگر ریزش مو به سطح DHT و بالا بودن هورمون های مردانه مربوط است، چگونه یک فرد می تواند توان بالقوه آنابولیک خود را افزایش دهد و همزمان با ریزش مو مواجه نشود؟

در این مقاله پس از آزمایش های زیاد روی افراد و صبحت کردن با صدها بادی بیلدر و ورزشکار به این نتیجه رسیدیم که این قضیه امکان پذیر است، اما باید اطلاع داشته باشید که چه کاری انجام میدهید.

در این مقاله کاوش می کنیم که دقیقاً چه عواملی آنابولیکی روی موی سر شما تاثیر میگذارد تا شما سهواً موی خود را تحت تاثیر قرار نداده و شاید عوامل آنابولیکی که برای شما مفید بوده را از دست ندهید.

شاید به نظر برسد در این مقاله از استفاده از استروئید ها دفاع میشود، اما باید بدانید که حتی اگر تمایلی به رقابت نداشته باشید ولی عواملی آنابولیکی به شما کمک میکند تا خوش اندام باشید.

دکادرابولین

اکثر ورزشکاران مشکلی در رابطه با موهایشان با مصرف این دارو نداشته اند. ایمنی این استروئید به اندازه ریزش مو نگران کننده است. وجود ۵ نوع آنزیم آلفاردوکتاز ناشی از این واقعیت است که به جای اینکه به آندروژنی قوی تر مثل DHT تبدیل شود، به آندروژن بسیار خفیف تری به نام DHN تبدیل میشود.مصرف دوز ۳۰۰-۴۰۰ میلی گرم در طول هفته نمیتواند باعث از دست رفتن موی سر شود، این به دلیل وجود مقدار بالای آندروژن سرکوبگر HPTA است و تستسترون درونی ما این مقدار از دکا را سرکوب خواهد کرد و شما ریزش مو نمیگیرید.

یک اخطار جدی: در حالی که دکا مصرف میکنید هیچ وقت بلاکر هایی مثل proscar/propecia مصرف نکنید. با مصرف این ها در تبدیل ناندرولون به DHN در بافت هایی مثل مغز و پروستات اختلال ایجاد میشود. و در نتیجه باعث از دست رفتن موی سر و BHP میشود.

تستسترون سایپیونات، پروپیونات، آندرودرم، سوستانون ۲۵۰ و…

همه این ها انواع مختلف تستسترون هستند ولی همه این ها ویژگی های مشترکی مثل ریزش مو را به همراه دارند. این ها همه به ۵ نوع آنزیم آلفا رداکتوز تبدیل میشوند، و این به دلیل آندروژنیک بودن تستسترون را به همراه ۵AR بلاکرهایی مثل Proscar مصرف کند، مشکلی برای موهایش ایجاد نخواهد شد. پس همیشه این ها را در کنار هم مصرف کنید.

به یاد داشته باشید که DHT یک آنتی استروژن است و بلاک میشود، در حالی که در بدن شما سطح فوق فیزیولوژیکی تستسترونن میتواند باعث به وجود آمدن ژینکوماستی شود. پس در کنار پروسکار، آرمیدکس نیز مصرف کنید.

آنادرول۵۰ ( Andadrol/50)

اگر برای موهای خود ارزش قائل هستید، اصلاً نزدیک به این دارو نشوید. هیچ چیزی نمیتواند خواص منفی این دارو برای موهای شما سرکوب کند، حتی پروسکار و نیزورال!

دیانابول (Dianabol)

دقیقا مثل آنادرول۵۰٫

پریمابولان (Primabolan)

یکی از استروئید ها با کمترین خواص آندروژنیک. اگر نگران ریزش مو هستید این بهترین استروئید برای شماست. این استروئید بیشتر آنابولیک است تا آندروژنیک.

اکساندرولون /آناوار (Oxandrolone/Anavar)

امن ترین استروئید برای موهای شما با پریمابولان و دکادرابولین

بلدنون (Boldenone) (Equipoise)

بعد از پریمابولان، اکساندرولون و دکا، بلدنون یکی از امن ترین داروها برای موی شماست. وابستگی ۵ آنزیم بلاکر بسیار پایینی دارد، پس قدرت تبدیل بسیار کمی نیز دارد. و اصلاً به اندازه DHT آندروژنیک نیستند.

دی اچ ای ای (DHEA)

به صورت منفی روی موی سر آقایان تاثیر نمیگذارد. حتی ممکن است از ریزش مو جلوگیری کند با خنثی کردن محل اتصال DHT و تبدیل آن به فولیکول ها. این محصول برای بانوان یک فاجعه است و باعث ریزش موی شدید میشود، همانطور که DHT روی آقایان اثر میگذارد.

Androstenedione

بدترین پروهورمونی که در بازار وجود دارد با قدرت تبدیل بسیار پایین(حدود ۵۰ درصد) به تستسترون، که بسیار پایین است. بدتر از آن این است که قبل از تبدیل به تستسترون به صورت مستقیم با آروماتاز و ۵AR اثر میکند و آنها را به استروژن تبدیل میکند و DHT هورمون هدف قرار میگیرد. خیلی بهتر است تستسترون مصرف کنید. تا این محصول!

تستسترون (Testostrone)

این محصول بسیار آندروژنیک و نیز بسیار آنابولیک است. با اینکه ۵ نوع آنزیم بلاک کننده استروئید را به DHT در طی یک مسیر ناشناخته تبدیل میکند، پس مصرف همزمان پروسکار مانع تبدیل DHT نمیشود. به همین دلیل مراقب موهای خود در حین مصرف باشید.

در نهایت همینطور که زمان میگذرد، صراحتاً بگویم که محصولات آنابولیکی تولید بیشتری دارند و افراد بسیاری بر رویشان تحقیق شده در دوره به مصرف Proscarو Propecia, Nizoral می پردازند. و همچنین شما باید Spironolacton دو عدد ۵ درصد نیز در دوره مصرف کنید. این محصول به طور مستقیم روی موهای سر شما تاثیر خواهد گذاشت. حتی اگر استروئید های مضر استفاده کنید.

و در کل اگر نگران موهای خود هستید دوره پریمابولان و دکا و اکساندرلون را انتخاب کنید. ولی اگر خیلی نگران هستید از دکا دوری کنید، چون احتمال ژینکوماستی با مصرف دکا وجود دارد، پس پریمابولان و اکساندرولون انتخاب کنید.

مترجم : آیسان آقایی