تغذیه

غذاهای مناسب برای هر گروه خونی

غذاهای مناسب برای هر گروه خونی

غذاهای مناسب برای هر گروه خونی

بهتر است بدانید ورزش کردن روزانه و غذای سالم و ارگانیک خوردن برای سلامتی و تناسب اندام شما کافی نیست!

گاهی مواقع ورزشکاران حس میکنند که وزن بدنشان ثابت مانده و پیشرفتی نمیکنند. در این مواقع باید کاری پیشرفته تر از قبل انجام دهید!

طبق تحقیقات صورت گرفته، گروه خونی شما میتواند در مورد خصوصیات شما و نیاز های بدن شما، شما را راهنمایی کند.

در این مقاله متوجه میشوید که اطلاعات راجع به گروه خونی شما چگونه میتواند شما را به هدف دلخواه از لحاظ بدنی برساند.

گروه خونی O :

رژیم غذایی: گروه خونی O نوادگان جمعی از شکارچیان اولیه هستند که به صورت عمده از پروتئین حیوانی در رژیم غذایی خود استفاده میکردند، گروه خونی O، گروه خونی اصلی است.

بهتر است چه چیزهایی مصرف کنید: مرغ یا ماهی، بوقلمون، گوشت بره، گوشت گاو بدون چربی و غذاهای دریایی و نمک دریایی ( این نمک باعث پایین آمدن سطح ید در بدن شما در نتیجه باعث بهبود عملکرد تیروئید میشود)

از چه چیزهایی بهتر است دوری کنید: شما شاید در هضم لبنیات، تخم مرغ و گلوتن مشکل داشته باشید و بهتر است از جوانه گندم و محصولات گندمی مثل نان دوری کنید. از انواع حبوبات که باعث نفخ و ترش کردن و دیگر مشکلات گوارشی در شما میشود و همچنین از کلم، جوانه بروکسل، گل کلم و خردل که باعث اختلال در عملکرد تیروئید شما میشود نیز بهتر است دوری کنید.

سطح تمرینی شما: این موضوع برای تناسب اندام شما بسیار مهم و تاثیر گذار است که به صورت مداوم ورزش کنید، این موضوع باعو میشود از مشکلات گوارشی و ضخم معده در امان بمانید.
شما با ورزش کردن روزانه پیشرفت زیادی میکنید. سعی کنید با دویدن یا شنا کردن یا دوچرخه سواری یا کار با وزنه یا روی تردمیل، تعرق خود را بیشتر کنید.

  • گروه خونی A :

رژیم غذایی: وقتی شکارچیان اولیه (گروه خونی O ) شروع به پیشرفت و تفکر بیشتر کردند، تصمیم گرفتند رژیم غذایی خود را گسترده تر کنند و شروع به کشاورزی کردند، و به این صورت به رژیم غذایی نیمه گیاه خوار پیشرفت کردند. گروه خونی A آنزیم هضم وباکتری هایی در سیستم گوارشی خود دارند که قابلیت هضم راحت تر گیاه و غلات را در آنها به وجود آورده است. گروه های دیگر در هضم آنها مشکلات بارز دارند.

بهتر است چه چیزهایی مصرف کنید:

بشقاب خود را پر کنید از میوه هایی مثل انواع توت، انجیر، آلو، سیب، آووکادو، گلابی و هلو و سبزیجاتی مانند بروکلی، کنگر فرنگی، هویج وسیر. مصرف ماهی و مرغ باید تحت کنترل باشد. از آنجایی که آنزیم هضم گوشت در شما کمتر تولید میشود به همین دلیل هضم گوشت قرمز برای شما بسیار سخت است. برای دریافت پروتئین بهتر است از پروتئین گیاهی استفاده کنید مثل حبوبات، دانه ها، سویا، آجیل ها، کره بادام زمینی و… همچنین بدن شما میتواند ترکیبات گندم وکربوهیدرات و پروتئین و نان ها و غلات و پاستا را بهتر بشکند و مواد مغذی را دریافت کند، این موارد باید نقش اساسی را در رژیم غذایی شما داشته باشد.

رژیم غذایی مناسب با گروه خونی- فیزیک پرو

از چه چیزهایی بهتر است دوری کنید: شما ممکن است سطح بالای کورتیزول داشته باشید که ممکن است باعث بیماری OCD ، کم خوابی، از بین رفتن عضلات، اجتماع چربی و به هم ریختن سطح انسولین شود، برای متعادل شدن سطح کورتیزول باید شکر، الکل و کافئین را محدود کنید و از نخوردن وعده های غذایی بپرهیزید مخصوصا صبحانه! از موقعیت های استرس زا مثل صداهای بلند، وضعیت های آب و هوایی خطرناک، فیلم های ترسناک وحتی ورزش کردن بیش از حد دوری کنید.

سطح تمرینی شما: به دلیل اینکه شما بسیار راحت دچار استرس میشوید بهتر است ورزش های سبکی مثل یوگا را انتخاب کنید.

  • گروه خونی B :

رژیم غذایی شما: وقتی که گروه خونی O به عنوان عشایر به هیمالیا رفتند، گروه خونی B ظهور پیدا کردند. آنها دامداری را آغاز کردند و با لبنیات و گوشت زندگی خود را گذراندند.

بهتر است چه چیزهایی مصرف کنید: اکنون افراد با این گروه خونی بهتر است از گوشت قرمز بدون چربی استفاده کنند مثل گوشت بره، گوشت گاو، گوشت گوزن، آهو و ماهی، بهتر است به جای مرغ از بوقلمون استفاده شود. شیر، ماست و پنیر روزانه بهتر است مصرف شود. مصرف سبزیجات و برگ های سبز برای شما آزاد است، همچنین میوه هایی مثل موز، انگور، آناناس و انواع آلو

از چه چیز هایی بهتر است دوری کنید: هر چه بیشتر از ذرت دوری کنید و غلات مصرف کنید. از گندم و گندم سیاه و نان چاودار نیز دوری کنید. این ها میتوانند متابولیسم بدن شما را تغییر دهند. آجیل ها و دانه ها برای شما خوب است اما از بادام زمینی و کنجد وآفتاب گردان نیز دوری کنید.

سطح تمرینی شما: حفظ هماهنگی بدن و ذهن برای شما ضروری است. پس دنبال ورزش هایی بروید که هر دو را به چالش بکشد مثل تنیس، دوچرخه سواری، گلف، کوه نوردی یا هنر های رزمی

  • گروه خونی AB :

رژیم غذایی شما: گروه خونی AB جدید ترین ونایاب ترین گروه خونی است که در کمتر از ۵‎٪ جمعیت جهان دیده شده است. از آنجایی که صفات خود را از هر دو گروه A و B گرفته اند، توانایی این را دارند که گستره وسیعی از انواع غذا ها را هضم کنند. آنها همانند گروه خونی B سازگاری زیادی با گوشت را دارند و از طرفی همانند گروه خونی A از سطح اسید معده پایینی برخوردار هستند. به همین دلیل خوردن گوشت در گروه خونی AB باعث تجمع چربی در بدنشان میشود. اساس رژیم غذایی این افراد باید سبزیجات و غذاهای دریایی وبوقلمون باشد. گوشت قرمز به صورت محدود باید خورده شود. گروه خونی AB همانند B با لبنیات رشد کرده اند و به راحتی میتوانند تخم مرغ را هضم کنند.

چه چیزهایی بهتر است مصرف کنید:

آیا سیستم ایمنی ضعیفی دارید؟ در رژیم غدایی خود از سبزیجات و انواع کربوهیدرات استفاده کنید. در میان وعده خود از میوه های تازه مثل گیلاس و انگورو انجیر و هندوانه استفاده کنید. به دلیل قلیایی بودن معده شما، میوه های اسیدی مانند پرتغال توصیه نمیشود. غذاهای دریایی مانند قزل آلای سرخ، ماهی ساردین و تن ماهی برای شما خوب است.

از چه چیزهایی بهتر است دوری کنید: در حد اعتدال از کربوهیدرات مصرفی لذت ببرید. ولی غلات سیاه و ذرت را خوب نمیتوانید هضم کنید. از هر گونه گوشت دودی شده و فرآوری شده دوری کنید مثل مرغ دودی، حلزون، گوشت گاو و… بهتر است از کافئین و الکل دوری کنید مخصوصا مواقعی که استرس دارید.

سطح تمرینی شما: شما باید سطح تعادل را در ورزش خود حفظ کنید. پس باید هم ورزش های آرام را انتخاب کنید مثل یوگا و همچنین ورزش هایی که جنب و جوش بیشتری دارند مثل دویدن یا دوچرخه سواری. اگر کار شما طوری است که باید به مدت طولانی یک جا بنشینید، حتما با کمی ورزش کردن اعتدال را بر قرار کنید.

مترجم: خانم آیسان آقایی (مربی رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران، مربی باشگاه ورزشی فیزیک پرو)

منبع : وب سایت فیزیک پرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سه =