آمپول نوروبیون

آمپول نوروبیون چه ویژگی‌ها و عوارضی دارد؟

آمپول نوروبیون چه ویژگی‌ها و عوارضی دارد؟

آمپول نوروبیون چه ویژگی‌ها و عوارضی دارد؟

آمپول نوروبیون چیست؟

نوروبیون ترکیبی از سه ویتامین گروه ب، شامل ب ۱، ب۶ و ب ۱۲ است که هر یک در فرایند حمایت، ترمیم و بازسازی اعصاب نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند؛

از این‌رو می‌تواند در کاهش سریع دردها به‌ویژه کمر درد، بهبود سرعت انتقال عصبی، تسریع بازسازیِ اعصابِ آسیب‌دیده، درمان حمایتیِ بیمارانِ مبتلا به انواع پلی نوروپاتی‌ها مثل افراد الکلی، مبتلایان به دیابت و در موارد تغییرات تحلیل برنده در ستون فقرات، اثرات سودمندی داشته باشد.

نوروبیون، حاوی مقادیر درمانیِ هر یک از ترکیبات ویتامینی ب۱، ب۶ و ب۱۲ است (۱۰۰ میلی‌گرم ویتامین ب۱، ۱۰۰ میلی‌گرم ویتامین ب۶، ۱۰۰۰ میکروگرم ویتامین ب۱۲)، از این رو لازم است که با نظر پزشک معالج مصرف شود.

نکات مهم

نکته ۱: تزریق نوروبیون باید به صورت داخل عضلانی عمیق انجام شود.

نکته ۲: مصرف‌ هم‌زمانِ ‌ویتامین‌ ب۶ با لوودوپا توصیه‌ نمی‌شود، زیرا اثر ضد پارکینسون‌ لوودوپا، حتی‌ با مصرف‌ خوراکی‌ ۵ میلی‌گرم‌ ویتامین‌ ب ۶ معکوس‌ می‌شود.

نکته ۳: بیماری لِبِر، یک اختلال مادرزادی (بیماری ارثی با ضعف بینایی چشم‌ها و فقدان دید مرکزی) است که منع مصرف ب۱۲ دارد.

نکته ۴: دوز پیشنهادی، در موارد استفاده به عنوان مکملِ تقویتی، هفته‌ای یک آمپول، با نظر پزشک به صورت تزریق عمیق عضلانی است.

خواص آمپول نوروبیون

ویتامین ب۱ که با نام تیامین نیز شناخته می‌شود، برای فعال‌شدنِ غده آدرنال و سیستم عصبی مرکزی، مواد غذاییِ مورد نیاز است. این ویتامین به‌عنوان کوآنزیم به کنترل اشتها و هضم و همچنین جذب مواد غذایی کمک می‌کند و در تبدیل قند به انرژی، به‌عنوان سوخت نقش مهمی دارد که برای فعالیت‌های سلول‌های بدن واجب و ضروری است. ویتامین ب۱ برای افراد بزرگسال نیز به صورت روزانه، مورد نیاز است.

کاربردهای عمومی نوروبیون

نوروبیون به صورت کلی به‌عنوان یک مکمل تغذیه‌ای مورد استفاده عموم قرار گرفته و برای هرکسی که کمبود ویتامین ب کمپلکس یا کمبود یکی از ویتامین‌های ب۱ (تیامین)، ویتامین ب۶ (پروکسیدین) یا ویتامین ب۱۲ (سیانوکبالامین) را داشته باشد، مفید و مؤثر خواهد بود. قرص و آمپول نوروبیون کاربردهای دیگری هم دارد و برای پیشگیری یا درمان این بیماری‌ها نیز به‌کار می‌رود:

  • آرتروز
  • کلسترول بالا
  • بیماری آلزایمر
  • اختلالات ذهنی
  • آسیب دائمی عصب
  • بیماری‌های قلبی و عروقی
  • التهاب دیابتی‌ها (نوروپاتی)
  • کم‌خونی (به‌خاطر کمبود ویتامین ب۱۲)
  • التهاب چندین عصب (نوروپاتی) محیطی

فیزیک پرو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 11 =

اسکرول به بالا